V Třeboni doporučujeme navštívit:

 • Akvárium sladkovodních ryb - Krčínův dům, ve kterém si prohlédnete živé sladkovodní ryby ve velkých akváriích a vodních nádržích. V horním patře domu se seznámíte s historií rybářského řemesla.
  Otevírací doba: v sezoně úterý a neděle 10. 00 - 17. 00 hod.
 • Kostel Svatého Jiljí a Panny Marie Královny, je krásný gotický kostel vystaven netypicky se dvěma loděmi. Středem kostela vede řada mohutných sloupů. Zde také spatříte barokní sochu Třeboňské Madony.
  Prohlídky kostela s průvodcem: pondělí, středa, pátek, sobota vždy v 15 hod.
 • Zámek Třeboň, který stojí na místě původního gotického hradu.. Zámek vybudoval rod Rožmberků. V roce 1660 se stali jeho vlastníkem Schwarzenberkové.
  Návštěvní doba trasa A zde
  Návštěvní doba trasa B zde
  Návštěvní doba trasa B zde
 • Schwarzenberská hrobka - prohlídku si nenechte určitě ujít. Je to jedna z architektonicky nejpozoruhodnějších památkových staveb jižních Čech. Hrobka se nachází na u jižního břehu rybníka Svět v anglickém parku. Projdete-li parkem, dojdete ke kostelíku sv. Jiljí, který stojí uprostřed hřbitova.
  Návštěvní doba zde
 • Třeboňšký pivovar Bohemia Regent, byl založen roku 1379. Dnešní areál pivovaru se nachází na východní straně Trocnovského náměstí. Pivo se zde vaří tradiční technologií z výhradně přírodních surovin. Prohlídku pivovaru si určitě nenechte ujít. Pří prohlídce Vás čeká zajímavý výklad odborníka o vaření piva a také projdete provozem pivovaru.
  Prohlídka pivovaru je možná denně od 10. 00 - 17. 00 hod. Vždy je nutné předchozí objednání na vrátnici pivovaru nebo na tel: 384 721 319. Minimální počet účastníků je 10 osob.
 • Rybník Svět, který neodmyslitelně patří k Třeboni se nachází na jižním okraji města. Svět má mohutnou hráz 1500metrů dlouhou, která se pyšní vzrostlými památnými duby. Hráz nabízí příjemnou procházku v každém ročním obdobím. Na hrázi rybníka jistě nepřehlédnete sochu zakladatele rybníka Jakuba Krčína. Toto místo je také místem, kde můžete nastoupit na vyhlídkovou plavbu po rybníce Svět, místem startu stezky pro cyklisty s názvem Okolo Třeboně. Kolem rybníka Svět také vede vycházková naučná stezka Cesta kolem Světa.
 • Vyhlídkové plavby po rybníce Svět - lodě vyplouvají z přístavu na hrázi každou celou hodinu od 9. 00 - 17. 00 hod.
 • Zlatá stoka je umělý kanál, který vybudoval Štěpánek Netolický v letech 1506 - 1520. Délka Zlaté stoky je téměř 48 km a je na ní napojeno šedesát rybníků. V minulosti sloužila Zlatá stoka k zásobování měst a obcí vodou a k plavení dřeva.