V Třeboni doporučujeme navštívit:

 • Akvárium sladkovodních ryb - Krčínův dům, ve kterém si prohlédnete živé sladkovodní ryby ve velkých akváriích a vodních nádržích. V horním patře domu se seznámíte s historií rybářského řemesla.
  Otevírací doba: v sezoně úterý a neděle 10. 00 - 17. 00 hod.
 • Kostel Svatého Jiljí a Panny Marie Královny, je krásný gotický kostel vystaven netypicky se dvěma loděmi. Středem kostela vede řada mohutných sloupů. Zde také spatříte barokní sochu Třeboňské Madony.
  Prohlídky kostela s průvodcem: pondělí, středa, pátek, sobota vždy v 15 hod.
 • Zámek Třeboň, který stojí na místě původního gotického hradu.. Zámek vybudoval rod Rožmberků. V roce 1660 se stali jeho vlastníkem Schwarzenberkové.
  Návštěvní doba trasa A zde
  Návštěvní doba trasa B zde
  Návštěvní doba trasa B zde
 • Schwarzenberská hrobka - prohlídku si nenechte určitě ujít. Je to jedna z architektonicky nejpozoruhodnějších památkových staveb jižních Čech. Hrobka se nachází na u jižního břehu rybníka Svět v anglickém parku. Projdete-li parkem, dojdete ke kostelíku sv. Jiljí, který stojí uprostřed hřbitova.
  Návštěvní doba zde
 • Třeboňšký pivovar Bohemia Regent, byl založen roku 1379. Dnešní areál pivovaru se nachází na východní straně Trocnovského náměstí. Pivo se zde vaří tradiční technologií z výhradně přírodních surovin. Prohlídku pivovaru si určitě nenechte ujít. Pří prohlídce Vás čeká zajímavý výklad odborníka o vaření piva a také projdete provozem pivovaru.
  Prohlídka pivovaru je možná denně od 10. 00 - 17. 00 hod. Vždy je nutné předchozí objednání na vrátnici pivovaru nebo na tel: 384 721 319. Minimální počet účastníků je 10 osob.
 • Rybník Svět, který neodmyslitelně patří k Třeboni se nachází na jižním okraji města. Svět má mohutnou hráz 1500metrů dlouhou, která se pyšní vzrostlými památnými duby. Hráz nabízí příjemnou procházku v každém ročním obdobím. Na hrázi rybníka jistě nepřehlédnete sochu zakladatele rybníka Jakuba Krčína. Toto místo je také místem, kde můžete nastoupit na vyhlídkovou plavbu po rybníce Svět, místem startu stezky pro cyklisty s názvem Okolo Třeboně. Kolem rybníka Svět také vede vycházková naučná stezka Cesta kolem Světa.
 • Vyhlídkové plavby po rybníce Svět - lodě vyplouvají z přístavu na hrázi každou celou hodinu od 9. 00 - 17. 00 hod.
 • Zlatá stoka je umělý kanál, který vybudoval Štěpánek Netolický v letech 1506 - 1520. Délka Zlaté stoky je téměř 48 km a je na ní napojeno šedesát rybníků. V minulosti sloužila Zlatá stoka k zásobování měst a obcí vodou a k plavení dřeva.
 • Chlum u Třeboně je oblíbeným letoviskem na břehu rybníka Hejtman. Historie osídlení sahá až ke konci 14 stol. Na zdejším panství se vystřídali Vítkovci, Rožmberkové, Krajířové, Lobkovicové, Slavatové, Stadionové a posledním majitel bylod roku 1875 synovec císaře Františka Josefa I. arcivévoda František Ferdinant d'Este. V letech 18981 - 84 byl zdejší zámek přestavěn do dnešní podoby. Zámecký park se vzácnými dřevinami založil konopišťskýzahradník Mössmer. Dominantou obce je i farní kostel Nanebevzetí Panny Marie.
 • Stráž nad Nežárkou byla již ve 14 století městečkem a od roku 1876 městem. V letech 1267 - 1284 zde postavili Vítkovci hrad, který byl po požáru v roce 1570 částečně opuštěn. Dnešní podoba hradu a zámku je určena především barokní přestavbou z r. 1715. V letech 1914 - 30 vlastnila objekt slavná česká pěvkyně Ema Destinová. V obci také nalezneme gotický kostel sv. Petra a Pavla ze 14. století, novogotickou zvonici z r. 1861, hřbitovní kostel P. Marie Bolestné z 19. století, židovský hřbitov z r, 1830, sochu sv. Jana Nepomuckého z roku 1728, památník Emy Destinové a empírové domy.
 • Červená Lhota je krásný zámek, který okouzlí každého z nás. Na skalním hřbetu jen o málo větším než základy budovy propojil v roce 1542 architekt nazývaný Hons Vlach jednotlivé stavby starší tvrze do zámečku. Tehdy patřilo panství Kábům z Rybňan. Po polovině 17. století dali noví majitelé, Slavatové, přistavět do průčelí vstupní věž a bohatě vyzdobit interiéry štukovou dekorací. Posledními majiteli byli Schönburg - Hartensteinové, za nichž byly fasády Červené Lhoty nejdříve upraveny novogoticky a po roce 1910 byl obnoven renesanční vzhled zámku. V roce 1901 založil kníže Johann na rozloze čtyř a půl hektaru zámecký park.

      Prohlídka zámku: informace zde

 • Zámek Hluboká nad Vltavou vstoupil do historie roku 1290. Byl původně založen jako strážný hrad. Od roku 1661 vlastnili Hlubokou Schwarzenbergové, kteří dali zámek nejdříve přestavět barokně a v 19. století se rozhodli dát zámku romantickou podobu. Přestavba probíhala v letech 1839 - 1871 a zcela zakryla předchozí stavební etapy. Současně bylo bořeno rozsáhlé předhradí a zakládán anglický park se zimní zahradou a sní spojenou jízdárnou. V roce 1871 položil arcivévoda Rudolf závěrečný kámen přestavby.

      Prohlídka zámku: informace zde

 • Aqua park v rakouském Gmündu - Sole - felsen - bad oáza odpočinku a relaxace. Najdete zde celkem 7 bazénů s 930 metry čtverečními vodní plochy : sladkovodní sportovní bazén, sladkovodní venkovní bazén, tobogán, proudový kanál s masážními tryskami, skluzavku o délce 65 m. Atrktivní a rozmanitý saunový svět se skalní saunou - hammam, solnou saunou, parní lázní, ametystovou saunou, achátovou saunou, křišťálovou saunou, lesní saunou a jezírko Assangteich.

      Otevírací doba: neděle - čtvrtek 9. 00 - 22. 00 hod. pátek - sobota 9. 00 - 23. 00

 • Wellnesscentrum v Třeboni je součástí lázní Aurora. Zde můžete využít bazénový komplex, který obsahuje plavecký bazén s mírně slanou vodou, dětské brouzdaliště, vodní atrakce. Dále v centru můžete navštívit fitness, solárium, floating, squash, vibrosaunu, saunu pro 15 osob s venkovním ochlazovacím bazénkem.

      Otevírací doba: pondělí - neděle 7. 00 - 22. 00 hod.

 • Přírodní koupaliště Lazna v Borovanech se nachází v klidové zóně města blízko centra a s krásným výhledem do krajiny. Svým standardem je srovnatelné s ostatními veřejnými koupališti v České republice typu biotop. Jeho originalita spočívá v biologickém způsobu udržování čisté vody, který je zajištěn bez chemické úpravy a probíhá ve filtračních lagunách působením vodních rostlin a přírodních ekosystémů. Je tedy vhodný i pro alergiky, kteří čištěná koupaliště navštěvovat nemohou. Součástí koupaliště je skluzavka, houpačka, vodní hřib a pro plavce pak skokanský můstek, chrliče vody, molo včetně zdvíhacího zařízení pro invalidy. K využití je také hřiště pro plážový volejbal a občerstvení.

      Otevírací doba: červen, září  po - ne 11. 00 - 20. 00 hod.,  červenec, srpen po - ne 10. 00 - 21. 00 hod.  

 • Koupání v pískovnách: pískovna Cep, pískovna Tušť, pískovna Suchudol nad Lužnicí, pískovna Halámky